Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Szkoła Podstawowa w Broszkach

AktualnościZapraszamy do Szkoły Podstawowej w BroszkachZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ NASZEJ SZKOŁY

http://spbroszki.weebly.com/


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
Dnia 28 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Wszyscy uczniowie po miesiącach intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i ważnych umiejętności odebrali świadectwa. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali również nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!!!BEZPIECZNE WAKACJE - POGADANKA Z POLICJANTEM OGNISKO

27.06.2013


Dzień przed zakończeniem roku szkolnego odbyła się pogadanka z policjantem. Pogadanka ta dotyczyła bezpiecznych wakacji. Dzieci dowiedziały się nie tylko jakie niebezpieczeństwa im grożą, ale także jakie mogą ponieść konsekwencje z nieprzemyślanych decyzji i własnych niedozwolonych zachowań. Pan policjant przekazał podstawową wiedzę na temat ruchu drogowego, przypomniał o zasadach poruszania się pieszych oraz rowerzystów po drogach publicznych. Tłumaczył dzieciom znaczenie używania kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze i wykorzystywania elementów odblaskowych. Po zakończeniu spotkania rozpalono ognisko i każdy mógł upiec i zjeść kiełbaskę. Następnie wszyscy udali się na boisko, na którym uczniowie spędzili miło i wesoło czas na zabawach.
Zielona szkoła

Uczniowie kl. I-VI oraz dwóch odważnych przedszkolaków w dniach 24-26 czerwca uczestniczyli w Zielonej Szkole w Ośrodku Szkoleniowo-Wychowawczym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Każdego dnia uczniowie dojeżdżali wraz z opiekunami do Załęcza Wielkiego i wracali do szkoły o stałych godzinach. Podczas pobytu na Zielonej Szkole uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach rzeźbiarskich, zajęciach ekologicznych oraz w zajęciach podczas, których poznali technikę decoupage. Koszty przejazdu oraz zajęcia prowadzone przez instruktorów ośrodka pokryte zostały z dochodów, które zebrano na festynie szkolny podczas loterii fantowej.
WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniu 21.06.2013 r. odbyła się zaplanowana wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie naszej szkoły oraz chętni rodzice. W czasie podróży mijaliśmy różne , ciekawe miejscowości, o których opowiadała nam jadąca z nami pani przewodnik. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od mieszczącego się w Kielcach Muzeum Zabawy i Zabawek. Mieliśmy okazję podziwiać zabawki liczące wiele lat, poznać ich historię, dowiedzieć się z jakich materiałów zostały wykonane a także w jaki sposób znalazły się w muzeum. Pomimo ogromnego upału odbyliśmy spacer po urokliwych uliczkach Kielc, gdzie był również czas na lody i kupno pamiątek. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Łysa Góra – 594,3 m n.p.m. i mieszczący się tam Klasztor Misjonarzy Oblatów M. N. z relikwiami Świętego Krzyża. Dotarcie pieszo na szczyt zajęło nam 40 minut. Po drodze mogliśmy podziwiać piękne widoki z tarasów widokowych gołoborzy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy ciekawe miejsce Kielc – Rezerwat przyrody Kadzielnia, znajdującą się na wysokości 295 m n.p.m. Zachwyciła nas piękna panorama miasta i okolicy, którą mogliśmy oglądać stojąc obok Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne. Kielce pożegnały nas deszczem, a my ruszyliśmy w drogę powrotną.

TEATRZYK „SKRZATRY ZE STAREJ SZAFY”

Dzieci z  naszej szkoły miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Skrzaty ze starej szafy”  w wykonaniu teatru ART-RE z Krakowa. Teatr ten w ciekawy sposób uczył dzieci zasad bezpieczeństwa korzystania z dróg. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem śledziły grę aktorską, żywo reagowały w trakcie przedstawienia, a nawet podpowiadały aktorom jak mogą postąpić (utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy). Dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za wspaniały występ.
WIZYTA W OSP ZŁOCZEW oraz PRZEDSTAWIENIE „KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”

13 czerwca 2013r odbył się wyjazd dzieci przedszkolnych oraz uczniów kl. I-III do Złoczewa. Wielką atrakcją dla dzieci była wizyta w OSP w Złoczewie. Dzieci miały okazje zwiedzić strażnicę, obejrzały samochody strażackie i ich wyposażenie. Panowie strażacy zademonstrowali dzieciom sprzęt strażacki. Wielką frajdą dla dzieci była przejażdżka wozem strażackim oraz udział dzieci w symulowanej akcji gaszenia pożaru. Każdy uczeń, który „ugasił pożar” otrzymał DYPLOM – STRAŻAKA UCZNIA. Następnie udaliśmy się do MOK w Złoczewie na przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu nauczycieli z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu. Przedstawienie odniosło sukces, zostało nagrodzone gromkimi brawami.
FESTYN SZKOLNY „MAMA, TATA I JA”

2 czerwca 2013r. odbył się festyn pod hasłem „MAMA, TATA I JA”. Jak co roku, tak i tym razem, pogoda nam dopisała. Na dzieci czekało wiele miłych niespodzianek m.in. dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, wesoły występ rodziców w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek” oraz mnóstwo konkursów z nagrodami. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z nagrodą główną. Rodzice natomiast mogli podziwiać swoje pociechy podczas udziału w inscenizacjach, tańcach oraz podczas śpiewania piosenek czy recytacji wierszyków. W przerwach występów można było skosztować domowych ciast, zjeść kiełbaskę z grilla, zapiekankę, gofra oraz napić się kawy czy herbaty. Ciekawym punktem programu były także pokazy karate. Gościnnie swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci z MOK w Złoczewie. Na zakończenie festynu można było wspaniale bawić się i tańczyć w rytm muzyki granej przez zespół muzyczny EVENT.
Konkurs ekologiczny

W dniu 15 maja 2013r. w Szkole Podstawowej w Złoczewie odbył się V Międzygminny Konkursy Przyrodniczy "Z przyrodą za pan brat" pt: Bliżej wody. Konkurs swym zakresem odnosił się do treści, osiągnięć i umiejętności dotyczących zagadnień: stany skupienia wody, obieg wody w przyrodzie, własności wody jako substancji, charakterystyka środowisk wodnych i podstawowe sposoby przystosowania do życia w nich, główne źródła zanieczyszczeń, sposoby oszczędzania wody oraz znaczenie jej w przyrodzie i gospodarce człowieka. Po części konkursowej dzieci wzięły udział w prelekcji o roli wody i znaczenia jej ochrony oraz obejrzały prezentację nt. "Woda jest życiem. Uczestnikami konkursu byli: Jakub Kowalski, Oliwia Gąsior, Julia Dybka, Patrycja Krzemianowska i Natalia Kluba. W kategorii klas czwartych I miejsce zajęła Julia Dybka
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

Dnia 14 maja 2013 roku odbyła się Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę z parafii Stolec. Jak co roku uczestniczyły w niej dzieci z klasy drugiej wraz z rodzicami i p. katechetka Katarzyna Krzyżańska. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była Msza święta dziękczynna w Kaplicy Matki Bożej. Dzieci podziwiały liczne wota, które pozostawiono tu w podzięce Matce Bożej za uzdrowienia lub cuda, których dokonała. Kolejnym miejscem zwiedzania była Bazylika pod wezwaniem Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Bożej. Po posiłku uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na wałach Jasnej Góry, którą prowadził ks. Proboszcz Zbigniew Stefański. Następnym punktem zwiedzania był Skarbiec, Sala Rycerska, Arsenał, a także Muzeum 600- lecia. Dzięki temu uczestnicy mięli szansę zapoznać się ze znaczeniem Jasnej Góry w dziejach Polski. Natomiast z wieży klasztoru Jasnogórskiego podziwialiśmy panoramę tego miasta. Pielgrzymka należała do udanych, a miłą atmosferę wytworzyli wszyscy uczestnicy. Duchowa strona pielgrzymki pozwoliła nam na podjęcie refleksji nad własnym życiem.Konkurs religijny

W dniu 9 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Stolcu odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Biblijny. Organizatorem była p. Małgorzata Królewicz. W konkursie wzięły udział trzy szkoły: SP Broszki , SP Stolec i SP Wielgie . Każdą szkołę reprezentowało 10 uczestników. Tematyka konkursu obejmowała Ewangelię świętego Marka. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Po sprawdzeniu testów jury wyłoniło zwycięzców. Z naszej szkoły byli to: Julia Dybka – I miejsce , Natalia Ilska –II miejsce, Natalia Kluba - II miejsce i Ewa Ławniczek - III miejsce.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W ROKU WIARY uczniowie mięli możliwość pogłębienia swojej wiedzy z Pisma Świętego, ale również przez żywy kontakt ze słowem Bożym mogli wzmocnić swoje relacje z Jezusem. Dziękujemy księdzu proboszczowi Zbigniewowi Stefańskiemu za ufundowanie nagród do konkursu.
GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „WIEM BO CZYTAM” POD HASŁEM „MAGICZNY ŚWIAT WIERSZY JANA BRZECHWY”

W dniu 09 maja 2013r. w SP w Złoczewie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Wiem bo czytam” pod hasłem „Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali:
Kacper Halamus, Kamil Wlazły – kl. I;
Jakub Kowalski i Adrianna Krzyżańska – kl.II;
Oliwia Gąsior i Kinga Piotrowska – kl.III.
Uczeń klasy II – Jakub Kowalski – zajął I miejsce.
Gratulujemy!Motolotnia

Pewnego kwietniowego ranka wielu mieszkańców Broszek zaskoczył widok motolotni, która wylądowała na jednym z pól, niedaleko naszej szkoły. Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Glińskiego uczniowie mogli obejrzeć motolotnię z bliska. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści motolotniarza, min. dowiedziały się z jakich elementów zbudowana jest motolotnia, co trzeba zrobić, aby legalnie latać motolotnią. Wszyscy chętni mogli usiąść w motolotni.

Wycieczka do Torunia

W dniu 26.04.2013 roku uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej we Wielgiem uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Zwiedzanie starówki Torunia rozpoczęliśmy od kamienicy, w której znajduje się Muzeum Mikołaja Kopernika. Pan przewodnik przedstawiła nam, wiele ciekawych faktów z życia naszego, sławnego astronoma. Na rynku toruńskim podziwialiśmy Pomnik M. Kopernika i przepiękne kamienice. Dużym zainteresowaniem  cieszył się postument " karnego osiołka" oraz sklepiki z piernikami. Niezwykłe wrażenie na wszystkich zrobiły znakomicie zachowane ruiny Zamku Krzyżackiego, a część podziemia z lochami okazała się najciekawsza. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki było Planetarium, w którym obejrzeliśmy film pt." Osiem planet". W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mc Donald, gdzie mogliśmy się posilić i ruszyć w drogę powrotną.

WARSZTATY HISTORYCZNE „3 MAJA’

24.04.2013


Z okazji 222 rocznicy uchwalenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej Pani K. Frejek przygotowała dla uczniów naszej szkoły warsztaty historyczne pt. „Witaj majowa jutrzenko”. Uczniowie klas I – VI obejrzeli film opowiadający o historii i treściach zawartych w obrazie J. Matejki pt. „Konstytucja 3 maja”. Następnie wszyscy utworzyli kilkoosobowe grupy i wspólnie opracowywali zagadnienia przygotowane na kartach pracy. Na zakończenie każda grupa przygotowała piękne plakaty obrazujące moment uchwalenia konstytucji. Miejmy nadzieje , że treści warsztatów zapadną jej uczestnikom w pamięci i każdy bezbłędnie określi jakie wydarzenie historyczne miało miejsce 3 maja.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Z tej okazji w naszej szkolnej bibliotece wykonano gazetkę okolicznościową, odbył się kiermasz książek dla dzieci oraz konkurs czytelniczy pod hasłem „Czytam, bo…”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.
ELIMINACJE DO KONKURSU „WIEM BO CZYTAM” POD HASŁEM „MAGICZNY ŚWIAT WIERSZY JANA BRZECHWY”

17 kwietnia odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Czytelniczego. W eliminacjach wzięli udział uczniowie kl. I-III. Dwoje uczniów z każdej klasy 9 maja weźmie udział w konkursie organizowanym przez SP w Złoczewie.
KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II INSPIRACJA DZIECI I MŁODZIEŻY”

05.04.2013


MOK w Złoczewie zaprosił uczniów gminnych szkół do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt."Jan Paweł II inspiracja dzieci i młodzieży". Kolejna rocznica śmierci polskiego papieża stała się okazją do przypomnienia dzieciom losów znanego na całym świecie Polaka. Prace na konkurs wykonali uczniowie klasy V i IV. Spośród bardzo wielu z nich nagrody otrzymały: Julia Kolanek z klasy V oraz Kalina Halamus z klasy IV.
TEATRZYK JAŚ I MAŁGOSIA

26 marca gościliśmy w naszej szkole Teatrzyk Kukiełkowy, który zaprezentował dzieciom przedstawienie, pt. "Jaś i Małgosia". Bajka z ogromnym zainteresowaniem była oglądana przez młodych widzów. Nasze spotkanie zakończyliśmy wykonaniem grupowych i portretowych zdjęć w kolorowej scenerii.
Konkurs wiedzy humanistycznej

26.III.2013 r. w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie odbył się III Regionalny Konkurs Wiedzy Humanistycznej. Skierowany był on do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszego regionu. Tegoroczna edycja była trzecią, która została objęta honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty . Tematyka w bieżącym roku dotyczyła baroku w Polsce, a jej główne hasło to: "A DOKĄDŻE POLACY? ZNAĆ, ŻE GDZIEŚ NIEBLISKO - KRYZYS IDEAŁÓW I KONTRASTY W POLSCE W OKRESIE BAROKU". Do konkursu zgłosiło się 79 uczestników z 11 szkół podstawowych i 9 gimnazjów powiatów: sieradzkiego, zduńskowolskiego, łaskiego i wieluńskiego. Nasza szkołę reprezentowały:
Patrycja Krzemianowska
Klaudia Bednarek
Natalia Joniak
Dziewczyny zmierzyły się z trudnymi zagadnieniami z zakresu polskiego baroku. Ponad to gospodarze ugościli nas ze staropolska gościnnością – dla wszystkich przygotowano posiłek oraz szeroki wachlarz gier i zabaw. Pomimo stresu konkursowego, bawiliśmy się wspaniale. Na pewno wrócimy tam za rok.

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNA PISANKA”
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych MOK w Złoczewie ogłosił tradycyjny już konkurs plastyczny związany z tymi świętami. Udział w konkursie wzięli także uczniowie naszej szkoły. Tematem pracy była pisanka. Powstało wiele interesujących, niezwykle kolorowych i oryginalnych prac. Były pisanki z bibuły, koronki, nasionek, koralików a także kolorowego drutu. Po wstępnych eliminacjach SP Broszki wytypowała największą możliwą ilość prac. 20 pisanek było prezentowane na wystawie w złoczewskim magistracie. Wśród uczniów, którzy  otrzymali  nagrody za swoje pisanki znalazły się Oliwia Joniak z klasy II oraz Patrycja Krzemianowska z klasy V.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

22.03.2013


Pierwszy dzień wiosny, w tym roku przyniósł nam sporą niespodziankę, ponieważ zamiast słonecznej i ciepłej pogody mieliśmy mróz i dużo śniegu. Nie miało to jednak większego znaczenia, by powitać wiosnę z uśmiechem na twarzach, biorąc udział w międzyklasowym konkursie na najładniejszą marzannę. Wszystkie dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, by ich kukła była najpiękniejsza. W tej konkurencji zwyciężyła kl. II-III. Następnie uczciliśmy nadejście wiosny, topieniem marzanny w …śniegu.
Sprawdzian kompetencji

14.03.2013


14 marca 2013 r. o godz. 9.00 uczniowie klasy III naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Sprawdzian składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. Życzymy wszystkim trzecioklasistom wysokich wyników. Analiza testów pozwoli nauczycielowi sformułować ocenę opisową oraz wnioski do dalszej pracy z uczniem.
KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

10.03.2013


10 marca przeprowadzone zostały eliminacje szkolne w ramach organizowanego corocznie Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Spośród uczniów klasy IV, V i VI największą ilość poprawnych odpowiedzi udzieliły: Natalia Joniak - kl.V, Patrycja Krzemianowska - kl. V oraz Julia Dybka - kl.IV. Wszystkie dziewczynki wzięły udział w eliminacjach gminnych wyżej wymienionego konkursu. Odbył się on 13.03.2013 roku w MOK w Złoczewie. W grupie szkół podstawowych nasze uczennice zajęły bardzo dobre miejsca; Julia Dybka - II miejsce, Natalia Joniak - IV miejsce. Jednocześnie Julia Dybka zakwalifikowała się do kolejnego, powiatowego etapu konkursu.


TEATRZYK KOZIOŁEK NIEMATOŁEK

05.03.2013


05 marca powitaliśmy w naszych szkolnych progach sympatycznego Koziołka Niematołka, który wraz z ekipą ze Studia Art-Re z Krakowa, z miejsca zaprosił nas w podróż dookoła świata. Z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy na wędrówkę po wielu egzotycznych krajach (min. Chiny, Japonia, Egipt), mając okazję zapoznania się z ich mieszkańcami i kulturą. Oprócz świetnej zabawy, była to również lekcja tolerancji i szacunku dla ludzi odmiennych ras, narodowości, przekonań i zwyczajów.

Zabawa choinkowa


Dzień Babci i Dziadka


Konkurs
Uczniowie naszej szkoły oraz rodzice wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Burmistrz Miasta Złoczew na wykonanie „Świątecznej bombki choinkowej”. Autorami nagrodzonych prac w kategorii I – (DZIECI PRZEDSZKOLNE I UCZNIOWIE KL. I-III) - okazali się uczniowie: Kacper Halamus – kl. I, Adrianna Krzyżańska - kl. II, natomiast w kategorii IV (DOROŚLI) - Pani Anna Kowalska. 28 grudnia 2012r. podczas Rady Miejskiej w Złoczewie nastąpiło uroczyste wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek. Zwycięzcom gratulujemy!!!
MIKOŁAJKI

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ, który obdarował dzieci prezentami. To był dzień piosenek, tańców, zabaw i niespodzianek. Tradycyjnie w dniu 6 grudnia każdy z uczniów miał coś w kolorze czerwonym (mikołajowym).Żywa lekcja historii

W dniu 3.12.2012 r. w naszej szkole gościliśmy wyjątkowych gości, byli to rycerze z Agencji Widowiskowej z Torunia. Przeprowadzili oni dla naszych uczniów piękną żywą lekcje historii pt. „Starożytny Rzym i Gallowie”. Wszyscy z zapartym tchem obserwowaliśmy pojedynek cesarza rzymskiego z przywódcą Gallów. Panowie rycerze w humorystyczny sposób opowiedzieli dzieciom jak powstawała potęga Rzymu, jak wyglądali legioniści rzymscy a także jacy władcy budowali potęgę tego imperium. Nasi uczniowie mogli wziąć udział w bitwie rzymsko – galijskiej, formułowali formacje obronną „żółwia” a także byli uczestnikami targu niewolników. Wszyscy w wielkim skupieniu i z wypiekami na policzkach oglądali zbroje i broń rzymską, którą na zakończenie lekcji mogli założyć a także sami wziąć udział w pojedynku. Nie tylko panowie zachwycali się popisami rycerskimi, nasze panie także wykazywały niezwykły chart walki. Na zakończenie wszyscy uczniowie uczestniczyli w konkursie związanym ze starożytnym Rzymem, a każda osoba , która udzieliła poprawnej odpowiedzi otrzymała pamiątkową monetę rzymską. To była wspaniała zabawa.ANDRZEJKIŚwięto pluszowego misia


25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Z tej okazji w poniedziałek 26 listopada 2012 roku zorganizowano w naszej szkole uroczystość, w której uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie z klas młodszych. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszowe misie, które „obserwowały” jak dzieciaki radzą sobie z nauką. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, śpiewu, ciekawych konkursów ze słodkościami oraz oglądania bajek o misiach. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale. Wykonano również wystawkę prac plastycznych.


Występ Majki Jeżowskiej
29 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć występ Majki
Jeżowskiej, który odbył się w hali WOSiR w Wieluniu. Majka Jeżowska
wszystkich zaskoczyła swoją energią i humorem. Zaprosiła dzieci do udziału w
róznych konkursach tanecznych, quizach oraz do tańca. Wszyscy byli zachwyceni
tańcem Pani Kasi, która wygrała dla naszej szkoły płytę oraz plakat. Po koncercie
ustawiały sie ogromne kolejki po autograf artystkiSpektakl "Doktor Dolittle i przyjaciele"
20.11.2012 rok kolejny raz gościliśmy aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE
z Krakowa. Dzieci obejrzały spektakl "Doktor Dolittle i przyjaciele".
Spektakl ma na celu zachęcenie dzieci do właściwego wyboru
pozytwynych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem.
Umiejętności aktorów prowadzenia z widownią improwizowanego dialogu
z wykorzystaniem elementów zabawy doskonale wpłynęły na spontaniczną
reakcję uczniów.SPOTKANIE Z SIOSTRĄ ZAKONNĄWARSZTATY EKOLOGICZNETURNIEJ JEDNEGO WIERSZA

Uczniowie naszej szkoły 15 listopada 2012r. wzięli udział w pierwszym konkursie recytatorskim
pt. "Turniej jednego wiersza", który odbył się w sali widowiskowej
Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie. Wzięło w nim udział 66 osób. Uczniowie szkół
podstawowych i gimnazjum zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III
i kl. IV-VI szkoły podstawowej i kl. I-III gimnzajum. W Kategorii klas I-III szkół
podstawowych I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Kinga Piotrowska (kl. III),
natomiast wyróżnienie zdobył Kacper Halamus (kl. I). W kategorii kl. IV - VI wyróżnienie zdobyła
Ewa Ławniczek (kl. IV)
GRATULUJEMY
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCII

W dniu 12.11.2012 r. w naszej szkole świętowaliśmy 94 rocznicę
odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie zgromadzili się w największej sali i obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy IV-VI, pod kierunkiem Pani J. Dybka oraz Pani K. Frejek.
Dzieci słowami wiersza opowiedziały o wydarzeniach historycznych, które doprowadziły do upragnionej wolności. Wspólnie obejrzeliśmy prezentacje multimedialną poświęconą marszałkowi J. Piłsudskiemu oraz ludziom, których wysiłek wpłynął na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Część prezentacji przygotowali uczniowie klasy VI.
„ Naród przetrwa, jeśli rodzice nauczą dzieci swoje jak być Polakami”.

JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ RODZINY

"Choć dla Niego
Wieczna Światłość
Nam ziemskie bytowanie
On nie przeminął
I w naszych sercach
Na zawsze pozostanie"

16 października 2012r. uczniowie kl. IV -VI podczas uroczystego apelu,
pochylili się nad osobą błogosławionego Jana Pawła II.
Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Papieskiego, który w naszej
Ojczyźnie obchodzony był pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Rodziny"Dzień Edukacji NarodowejŚlubowanie

25 października 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Tego dnia wszyscy uczniowie kl. I wcielili się w rolę marynarzy i wyruszyli w daleki rejs „płynąc” po oceanach i morzach na „Wyspę 100 niespodzianek”. Na wyspie spotkali Pirata ze skrzynią pełną skarbów. Uczniowie udowodnili Piratowi, Pani Dyrektor i Rodzicom, że są gotowi złożyć ślubowanie i zostać prawdziwymi uczniami. Uroczystość uświetnili zaproszeni rodzice, od których dzieci otrzymały słodkie upominki. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.Teatrzyk „PIĘKNA I BESTIA”
Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci
w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych „ART-RE” z Krakowa.
Dzieci obejrzały przedstawienia pt. „ PIĘKNA I BESTIA” podczas, którego chętnie występowały
razem z aktorami.

„Planeta bez Peta”
We wrześniu 2012 nasza szkoła przystąpiła do programu aktywnej edukacji
ekologicznej i selektywnej zbiórki odpadów „Planeta bez Peta”.
W ramach projektu :
1) odbędą się warsztaty na temat odzysku surowców z odpadów
2) zbiórka butelek plastikowych
3) konkursy o tematyce ekologicznej
Konkurs zakończy się 28 lutego 2013r.
19 listopada 2012 r odbyły się warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez
organizatorów projektu. Podczas zajęć uczniowie mogli
dowiedzieć się m.in.
– co dzieje się, gdy nie sortujemy śmieci
– w jaki sposób segregować odpady
– jak wygląda recykling zebranych surowców
– co można uzyskać z odpadów
Dzięki warsztatom wzrosła wrażliwość dzieci na problemy ochrony
środowiska, zwłaszcza związane z zaśmiecaniem swojego otoczenia.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
Rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym Stolcu Po mszy św. wszyscy udali się na pobliski cmentarz oddać hołd żołnierzom poległym podczas II wojny światowej. Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele, a także rodzice spotkali się w murach naszej szkoły.

WARSZTATY „STOP PRZEMOCY”

W dniu 05.03.2012 w naszej szkole odbyły się warsztaty związane z przemocą i agresją
w szkole przygotowane przez Panią Karolinę Frejek. W zajęciach
uczestniczyli uczniowie klas I – VI. Wszyscy uczestnicy obejrzeli krótki film związany
z agresją oraz sposobami radzenia sobie z nią w szkole, w domu czy też na ulicy.
Wspólnie analizowali plansze ze schematami obrazującymi łańcuch przemocy. Dzieci
żywo uczestniczyły w zajęciach, wymieniały się doświadczeniami oraz opowiadały o
różnych sytuacjach życiowych. W atmosferze życzliwości i dobrej zabawy ,uczniowie dali
słowo, że będą dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów i koleżanek.
Nasza szkoła jest więc radosna i wolna od przemocy.


Konkurs "MALI EKOLODZY"

05 marca 2012 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla wszystkich uczniów kl. I-III pt.
„Mali Ekolodzy”.
Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce ekologicznej.
Ich sceniczne uzdolnienia oceniali : Pani Dyrektor Dorota Dybska , Pani Ewa Nowak i Pani Patrycja Halamus.
Organizatorami konkursu były: Alicja Krzyżańska i Barbara Bak.
Tytuły laureatów wyrecytowali:
Klasa I
I miejsce – Adrianna Krzyżańska
II miejsce – Klaudia Świętczak
III miejsce – Jakub Kowalski
Klasa II
I miejsce – Kinga Piotrowska
II miejsce – Oliwia Gąsior
III miejsce – Kacper Majda
Klasa III
I miejsce – Ewa Ławniczek
II miejsce – Julia Dybka
III miejsce – Julia Macurek
GRATULUJEMY !!!
Laureaci I miejsc będą reprezentowali szkołę 21 marca 2012r. na konkursie
międzyszkolnym „ Ekologiczny wierszokleta” w Szkole Podstawowej w Stolcu.
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!Bal karnawałowy
W dniu 14 lutego 2012 r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców dla najmłodszych.
Sala wyglądała bajecznie i kolorowo. Podczas zabawy przeprowadzono konkursy
taneczne, w których dzieci z wielką ochotą brały udział .
Bal odbył się w cudownej atmosferze wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy.
Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy
różnorodnej muzyce. Dużo radości sprawiły dzieciom przebrania w jakich wystąpiły na
balu. Taka zabawa odbywa się w naszej szkole co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych.

Konkurs „Piękno mojej okolicy jesienią”
W dniu 23 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Broszkach zebrało się jury w
składzie :
1. Pani Justyna Pałka – przewodnicząca - dyrektor Szkoły Podstawowej w Unikowie
2. Pani Magdalena Krzemianowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Stolcu
3. Pani Beata Paluch – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Złoczewie
4. Pani Justyna Dybka – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Broszkach
Jury dokonało oceny prac plastycznych zgłoszonych do konkursu plastycznego: ,,Piękno
mojej okolicy jesienią”, realizowanego w ramach programu edukacji ekologicznej:
,,Przyroda wokół nas” w Szkołach Podstawowych i Gimnazjum Gminy Złoczew,
współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi, w następujących kategoriach wiekowych:
Klasy 0 – I Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Klaudia Świętczak - SP Broszki
I I miejsce – Marika Paprota - SP Broszki
I I I miejsce – Oliwia Joniak - SP Broszki
Klasy II –III Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Arkadiusz Górecki - SP Uników
I I miejsce – Oliwia Gąsior - SP Broszki
I I I miejsce – Justyna Świątkiewicz - SP Złoczew

DZIEŃ BABCI I DZIADKA- ZABAWA CHOINKOWA

Dzięki uprzejmości Pani Janiny Zalewskiej i Pana Roberta Zalewskiego po raz drugi
zorganizowano Dzień Babci i Dziadka oraz zabawę choinkową w Chicago Club.
Zaproszeni goście mogli podziwiać występy uczniów i wspólnie bawić się przy muzyce.


JASEŁKA

Mikołajki


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ ANIOŁ 2011”
W grudniu 2011r w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs „ Anioł 2011”
zorganizowany przez p. Katarzynę Krzyżańska. Celem konkursu było przybliżenie
dzieciom świata Aniołów, krzewienie kultury chrześcijańskiej oraz inspirowanie
aktywności kulturalnej dzieci.
W konkursie brały udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Stolcu, Wielgiem i
Broszkach.
Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach : kl. I-III i kl. IV-VI.

KLASY I – III
I miejsce – Przemysław Janiak – SP Wielgie
II miejsce – Jakub Kowalski – SP Broszki
III miejsce – Adrianna Krzyżańska – SP Broszki
KLASY IV – VI

I miejsce – Piotr Kinel – SP Stolec
II miejsce – Milena Ignasiak – SP Wielgie
III miejsce – Natalia Joniak – SP Broszki

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Ślubujemy…

10 listopada uczniowie klasy 1-szej wzięli udział w oficjalnej uroczystości Pasowania na Ucznia.
Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami pierwszoklasistów
zgromadzili się w dużej sali. Starsi uczniowie przygotowali dla pierwszoklasistów
przedstawienie pt. „Szkolne skrzaty”, w którym kandydaci na uczniów musieli
wykazać się nowymi wiadomościami i umiejętnościami (śpiewali piosenki,
recytowali wiersze ,odpowiadali na zadane pytania). Kolejnym punktem programu
było ślubowanie oraz pasowanie każdego dziecka z kl.I przez panią
dyrektor. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki
przygotowane przez rodziców.

Wycieczka do Łodzi
W dniu 08.11.2011r. 18 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Łodzi.
Główną atrakcją był dwugodzinny pobyt na pływalni „ Fala”. Większość dzieci po raz pierwszy
mogła cieszyć się z atrakcji oferowanych przez Aqua park.
Drugim, równie interesującym miejscem jakie mogli podziwiać uczniowie była słynna
Biała Fabryka, w której obecnie znajduje się Muzeum Włókiennictwa.
Pani przewodniczka opowiedziała historię tkalni zbudowanej przez Ludwika Geyera,
zaprezentowała pracę XIX- wiecznych krosien, oprowadziła dzieci po ekspozycjach stałych
, poświęconych tkaninie. Wielkie zainteresowanie wśród dzieci wzbudził
także skansen XIX- wiecznych domów mieszczan łódzkich.
Uczniowie z dużą aprobatą przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach
plastycznych organizowanych w tutejszym muzeum.

KONKURS „JESIENNE STROFY”

W październiku 2011r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie organizowała
konkurs recytatorski pt. „Jesienne strofy” dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy
Złoczew. W konkursie tym brali udział uczniowie kl. I-III naszej szkoły:
Jakub Kowalski, Oliwia Gąsior, Kinga Piotrowska, Kinga Słowik, Julia Dybka, Kalina Halamus.
Kinga Piotrowska – uczennica kl. II – zajęła I miejsce.
Gratulujemy!!!


ZŁOTA RYBKA
W dniu 19 października 2011r. odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Złota
rybka” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych „ART-RE” z Krakowa
. Podczas przedstawienia chętne dzieci miały możliwość wystąpienia
razem z aktorami.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był uroczyście w naszej szkole w dniu
14.10.1011r. Akademię poświęconą temu świętu przygotowali na zajęciach koła
teatralno-recytatorskiego uczniowie klas IV-VI oraz Samorząd Uczniowski.
W żartobliwej inscenizacji pod tytułem „Akademia Wiącha i Witalisa” uczniowie
przedstawili scenki z życia szkolnego; leniwego ucznia i wymagającego nauczyciela.
Były również wróżby dla nauczycieli, podziękowania i kwiaty.
Uroczystość w naszej szkole zaszczycili swoją obecnością byli nauczyciele tej szkoły:
Alina Bartos, Barbara Romek, Wiesława Zając oraz proboszcz parafii Stolec ks.
Zbigniew Stefański.Wygenerowano w sekund: 0.84
25,604 Unikalnych wizyt